Longfian 8 LPM (Jay 8)

Key features
- Purity 90-95%
- Type High Flow Stationary
- Continuous Flow 1-8LPM
- Weight 26kg
- Oxygen Purity Indicator (OPI) No
- Power consumption 530watts
Specifications
| Purity | 90-95% |
|---|---|
| Type | High Flow Stationary |
| Continuous Flow | 1-8LPM |
| Weight | 26kg |
| Power consumption | 530watts |
| Sound level | 50db |
| Dimensions | 23.6H x 14.7W x 14.3Dinch |
| Outlet pressure | 10psi |
| Loss of Power Alarm | Yes |
|---|---|
| Indian Voltage Model | Yes |
| Company Headquarters | China |
| US FDA Approved | Yes |
| CE Certified | Yes |




